Proběhl interpretační výjezd a valná hromada SIMID

25.11.2015 09:20

Ve dnech 15. - 16. listopadu 2015 se uskutečnil už 4. interpretační výjezd a 5. valná hromada SIMID. Jednání hostil Kaprálův mlýn v Moravském krasu. V neděli jsme v rámci výjezdu navštívili multimediální expozici u Mohyly míru nedaleko Slavkova a následně o ní diskutovali. Vzácným hostem jednání byl Thorsten Ludwig šéf evropské střešní organizace interpretátorů InterpretEurope. Večer nás inspirovaly zajímavé projekty nominované do soutěže Interpretační početí 2015 - mezi nimiž zvítězil projekt Hřebečsko - region, který (ne)zanikl od spolku naOkraji. Kompletní výsledky včetně odkazů najdete v záznamu z jednání výjezdu.

V pondělí valná hromada kromě jiného schválila stanovy, které nově umožňují i vstup institucionálním členům a poslání SIMID rozšířila o zastupování a prosazování společných zájmů členů v oblasti interpretace místního dědictví. Rovněž byl zvolen nový výkonný výbor ve složení Ladislav Ptáček (předseda), Olga Žampová (hospodářka), Dalibor Kvita, Michal Medek, Michal Skalka. Revizorem se stal Vojta Bajer.

Podívejte se také na Stručný záznam z jednání výjezdu, zapis_valna_hromadaSIMID2015_fin.doc (49,5 kB) a aktuální znění stanov.

—————

Zpět